Yeni ve genç jenerasyonu temsil eden Sayın Murat NİYAZOĞLU, babasının kurup geliştirdiği İZOTAŞ’ta kısa süre içerisinde bir çok yeniliğe imza atmıştır. Bunların başlıcalarına değinmek gerekirse;

A - OTEL: İzmir gibi turizm alanında lider bir şehirde gereksinim duyulan ve 1998 yılında temeli atılıp 2007 yılı baharına kadar kaba inşaat halinde kalan otelin inşaatı tamamlanmış, iç dekorasyonu ve çevre düzenlemesi tamamlanarak yalnızca terminal esnafı değil yolcu ve çevre fabrikaların misafirlerince de kullanılabilecek bir tesis hizmete açılmıştır.

B - MEHMET NİYAZOĞLU KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ: Terminal kompleksi kapsamında planlanmış bulunan fakat bir türlü yapımına başlanamayan, terminal esnafı tarafından eksikliği hissedilen sanayi sitesi, terminal içi ve terminal dışı araçların kolayca ulaşabileceği bir konumda tasarlanarak kısa süre içerisinde tamamlanıp 2008 yazında faaliyete geçirilmiştir.

C - Ülkeye kazandırılan bu büyük eserde, ülkenin kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ te unutulmamış ve yaptırılan büstü, gelen yolcularımızın İzmir’e ilk bakış yerleri olan turnikeler karşısındaki yeşil alana yerleştirilmiştir. Tesisin kurucusu Merhum Mehmet NİYAZOĞLU’nun büstü ise doyamadığı İZOTAŞ’ın bahçesine yerleştirilip, ismi ölümsüzleştirilmiştir.

D - İZOTAŞ’a yeni bir çehre kazandırılması için terminal genelinde mavi ve tonlarından oluşan bir konsept çerçevesinde boya çalışması yapılmış, bununla birlikte terminalin simgesi haline gelen palmiyeler ise rengarenk pastel tonlarda boyanarak revize edilmiştir.

E - Bu yenileştirme ve güzelleştirme faaliyetleri kapsamında, otobüslerin ve yolcuların terminale ilk temas noktası olan turnikeler bölgesi de çağın getirdiği teknolojik altyapıya kavuşturulmasının yanında görsel olarakta genel konsepte uygun mavi rengin hakim olduğu kompozit levhalarla kaplanarak önceki beton görüntüsünden kurtarılıp, İzmir’e yakışır bir hale getirilmiştir.