Murat NİYAZOĞLU

Bu hedeflerle çıktığımız yolda İzmir ve İzmirliler için bir gurur kaynağı olan İzotaş’ı her geçen gün yenilenen yüzüyle halkımızın hizmetine sunmuş bulunmaktayız. İzotaş gerek mimarisi ile gerekse içerisinde yolcularına sağladığı konfor ve hizmetlerle Türkiye’deki sayılı otogarlar arasındadır ve yaptığı yeniliklerle de birçok terminale örnek teşkil etmektedir.

Çağdaş ve toplumsal görev bilincine sahip, çalışanlarımız, kiracılarımız ve müşterilerimiz ile takım olma misyonunu yüklenmenin ve tüm nitelikleri ile ilklerin arasında yer almanın haklı gururu ve bilinci içerisindeyiz.

Bu bilinçle hareket eden yönetim kurulum ve tüm çalışanlarımla birlikte sınırsız ve kaliteli hizmet anlayışıyla işletmemizi mükemmeli hedef alarak yönetmekteyiz. İzmir Otobüs ve Terminal İşletmesi, İzmir halkının yanı sıra yolculukları esnasında İzmir’den geçen transit yolculara hizmet vermekle yükümlü olmakla beraber otomotiv sanayinin de önemli bir müşterisidir.

Ayrıca şoförü, muavini, hostu, yazıhane görevlisi, kargo görevlisi pozisyonlarında da bir çok kişiye iş olanağı sağlamaktayız. İZOTAŞ’ta (İzmir Otobüs ve Terminal işletmeleri A.Ş.) tesislere giriş - çıkış yapan otobüslerin kısa zamanda servise çıkabilmeleri için gerekli olan tüm hizmetler düşünülmüştür. Yaya trafiğinin daha düzenli ve hızlı bir şekilde sürdürülmesi ve buna bağlı olarak terminalimize ulaşım önümüzdeki yıllarda gerçekleştirilmesi planlanan metro istasyonu ile kolaylaşacaktır.

Yönetim olarak bizler yolcularımıza ve yolcu yakınlarımıza en iyi hizmeti verebilmek için tüm personelimizle birlikte her geçen gün hizmetlerimize bir yenisini eklemekteyiz. Terminalimize gelenlerin ilk olarak gözlemledikleri iki temel husus vardır; bunlardan ilki ve en önemlisi güvenlik. 24 saat aralıksızözel güvenliğimizin yanı sıra polis merkezimizle de yolcularımızın güvenliğini sağlamaktayız.

İkinci husus ise temizlik. İzotaş temizlik anlayışı ile de birçok işletmeye örnek teşkil etmektedir. Amacımız İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminalini sadece garaj olmaktan çıkarıp yolcu taşımacılığı hizmetinin yanında sosyal ve kültürel ihtiyaçları karşılayan bir mekana dönüştürmektir. Devraldığım bu değerli mirası geleceğe emin adımlarla ve en iyi şekilde taşıyacağımı belirterek, İzmir’e hizmet eden böyle modern bir işletmenin yönetim kurulu başkanı olmamın gururuyla, bugüne kadar bizlerden desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.